1 Komunia Święta

LIST DO RODZICÓW

Drodzy Rodzice!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny, którego zwieńczeniem dla wielu z Waszych dzieci będzie przystąpienie do Pierwszej Komunii św. 10 maja 2025 r. Niniejszym chcielibyśmy, jako Parafia pw. Opatrzności Bożej w Wesołej, zaproponować Wam współpracę w procesie przygotowania do tego wydarzenia.

Jako rodzice jesteście największym autorytetem, przynajmniej na tym etapie, dla swoich dzieci. To, czego dzieci doświadczą w swoich rodzinnych domach, będą prawdopodobnie powielać przez całe życie. W kwestiach wiary nie jest inaczej. To właśnie rodzice przykładem swojego życia przekazują dzieciom określone wartości. To konkretne słowa, zachowania, gesty i postawy rodziców wskazują dzieciom, co jest „najistotniejsze w życiu”. Dlatego też jesteście dla Waszych dzieci pierwszymi nauczycielami życia, pierwszymi świadkami wiary. Katecheta, kapłan czy animator może przekazać dzieciom pewną wiedzę, ale wartości na jakich ten młody człowiek zbuduje swoje życie, w znakomitej większości przekazywane są właśnie przez rodziców.

Dlatego też, nie mogąc Was zastąpić w przekazywaniu wiary dzieciom, chcemy wspomóc Wasze działania w tym względzie, a czas przygotowania do Pierwszej Komunii św. jest najlepszą ku temu okazją. W naszym programie znajdą się oczywiście spotkania dla dzieci przygotowujących się do uroczystości, ale również dla Was, jako małżonków i rodziców. W ten sposób tworzymy zespół, Wy i my, którego celem jest ożywić wiarę w rodzinie i oczywiście pomóc dziecku jak najlepiej przygotować się do przyjęcia Ciała Chrystusowego po raz pierwszy.

Liczymy więc na Waszą otwartość, aktywną postawę i współpracę.

ZAPISY

Nieprzekraczalny termin zgłaszania dzieci na przygotowanie do 1 Komunii to 22 września 2024.
Rodziców dzieci nie mieszkających na terenie naszej parafii i nie uczących się w szkole na terenie naszej parafii, prosimy przed wypełnieniem formularza o kontakt z nami.

Aby wypełnić Formularz Zgłoszeniowy kliknij tutaj

FINANSE

Prosimy o przekazanie kwoty 120 zł. na zakup materiałów pomocniczych i pamiątek, które dzieci otrzymają w trakcie przygotowania. Można to zrobić przelewem na konto parafii albo przekazać w kancelarii parafialnej lub katechecie.

Dane do przelewu:

Rzymsko-katolicka Parafia pw. Opatrzności Bożej ul. Piotra Skargi 2; 05-075 Warszawa-Wesoła
28 8019 1010 2002 0007 0714 0001

w tytule przelewu prosimy wpisać: imię i nazwisko dziecka - 1 Komunia św. 2025

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA:

• Spotkanie organizacyjne dla rodziców z udziałem katechetów piątek 13.09 g. 19:00.
  • Zapraszamy na zapoznawczą Mszę parafialną 15.09 g. 12:00 w kaplicy domu rekolekcyjnym.

REGULARNE SPOTKANIA:

• Piątkowe spotkania dla rodziców i dzieci, godz. 18.30:
    4 października 2024
    8 listopada 2024
    3 grudnia 2024
    10 stycznia 2025
    21 lutego 2025
    14 marca 2025
    22 marca 2024 (spotkanie organizacyjne dla rodziców)

• Spotkania organizacyjne tylko dla rodziców:

11.04 godz. 18:30 w kaplicy domu rekolekcyjnego

• Nabożeństwa w kościele:
    Różaniec w październiku: wymagamy obecności na 3 nabożeństwach, godz. 17.15
    Droga Krzyżowa: wymagamy obecności na 2 nabożeństwach, godz. 16.30

• Eucharystie dedykowane dzieciom pierwszokomunijnym w kościele o godz. 13:30: 6.10, 12.01

• Ewangelizacyjny weekend Tymoteusz:

29-30.03 (orientacyjne godziny: sobota 14-19, niedziela 9-13.30)

• Próby (bezpośrednie przygotowanie do celebracji):

23 lub 24.04 ok. godz. 15:30 (jedna z tych dat, szczegóły podamy bliżej terminu)

6 lub 7.05 ok. godz. 15:30 lub 16:30 (jedna z tych dat, szczegóły podamy bliżej terminu)

• Spowiedź

piątek 9.05 godz. 15:30– 18:00 (dokładne godziny podamy bliżej terminu)

DOKUMENTY

• Jeśli dziecko było ochrzczone w innej parafii niż nasza: odpis Aktu Chrztu św.

• Jeśli dziecko mieszka poza terenem naszej parafii: zgoda swojego proboszcza na to, aby dziecko przyjęło Pierwszą Komunię poza swoją parafią.

• Termin składania ww. dokumentów: 31.10.2024 r.

• Dokumenty można dostarczyć: przez katechetę szkolnego, w kancelarii parafialnej, na spotkaniu piątkowym.

W razie pytań prosimy o kontakt na adres: komunia.parafiawesola@gmail.com

parafia wesola 10.05.2024